wtorek, 6 marca 2018

żakardowe żurawki

Pięknie prezentują się w donicach solo oraz w kompozycjach, są idealne do słońca i półcienia, posadzone w większej grupie tworzą barwny kobierzec lub obwódkę rabaty, kochają je zarówno wiejskie jak i nowoczesne awangardowe ogrody, a nawet zieleń miejska. Proszę Państwa – czas przedstawić żurawki!

Żurawka 'Zipper'

Te ozdobne głównie z liści zimozielone trwałe byliny zachwycają i zadziwiają mnogością kolorów i form. Dopełnieniem są delikatne niczym elfy, zawieszone na długich, drżących na wietrze łodyżkach, uwielbiane przez pszczoły maleńkie dzwonkowate kwiaty.
Żurawka 'Cojun Fire'
Żurawka 'Silver Gumdrop'

Raz posadzone w ogrodzie będą jego ozdobą przez długi czas. W towarzystwie lawendy, róż czy miniaturowych iglaków zaprezentują swe walory przy minimum nakładu pracy – wystarczy zasilenie wiosną długo działającym nawozem oraz ew. przycięcie zeschłych zimą liści.
Żurawka 'Caramel'

Żurawka 'Red Lightning'

Wiosną żurawki natychmiast nabiorą nasyconych barw czerwieni, bordo, pomarańczy i nasyconych brązów, a nawet żółci. Jako, że lubią swoje towarzystwo, a ich wzrost jest zwarty, możesz śmiało miksować odmiany, tworząc barwne, efektowne plamy cieszące oko przez cały rok. A jeśli posadzisz obok którąś z traw ozdobnych zyskasz urzekającą kompozycję, zachwycającą kontrastem faktury i pokroju. Zapraszamy!

Żurawka 'Magnum'


Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: