czwartek, 15 marca 2018

w tajemniczym ogrodzie funkii

Pochodzące z północno-wschodniej Azji funkie (hosty) najlepiej czują się w trudnych dla innych roślin cienistych, wilgotnych zakątkach, a ich ogromna różnorodność sprawi, że na pewno i Ty odnajdziesz coś dla siebie. Królowe cienia to jedne z najbardziej lubianych roślin ozdobnych z liści, mające od dawna wielu fanów. W Stanach Zjednoczonych od pięćdziesięciu lat działa prężnie zrzeszające tysiące członków stowarzyszenie ich miłośników - American Hosta Society.
Funkia

Z uwagi na łatwość uprawy to idealna roślina dla zabieganych i początkujących ogrodników. Jest też długowieczna i może zdobić ogród przez wiele lat tworząc efektowne kępy. Hosty są wręcz niezastąpione jako rośliny okrywowe w cienistych częściach ogrodu, przy północnych ścianach np. z bluszczem i runiankami.
Funkia 'Paradise Island'

Z uwagi na ogromny wybór odmian warto też pokusić się o stworzenie rabaty z samych wielokolorowych funkii. Świetnie czują się w pojemnikach, na rabatach bylinowych i w towarzystwie roślin iglastych Choć ich głównym atutem są liście, warto wspomnieć o dzwonkowych fioletowych lub białych, często wspaniale pachnących kwiatach uwielbianych przez trzmiele i pszczoły, a o te pożyteczne owady wszyscy powinniśmy dbać, tworząc bioróżnorodne rabaty.
Funkie

W naszej szkółce oferujemy bogaty wybór odmian – od niskich 'White Christmas' po wysokie do 60cm 'Dance With Me', o liściach niebieskich, żółtych i białoobrzeżonych, przepiękną poszukiwaną odmianę 'Fire and Ice' oraz unikatową 'Paradise Island' o czerwonych ogonkach liściowych. Zapraszamy!
Funkia 'White Christmass'
Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: