sobota, 24 marca 2018

cukrowa wata

Jej pierzaste powycinane liście same w sobie są już ozdobą rabaty, ale gdy zakwitnie różowymi obłoczkami puchatych kwiatów nie można się na nią napatrzeć… Tawułka chińska (Astilbe chinensis) 'Vision In Red' to absolutny „must have” dla miłośników kwitnących roślin.
Tawułka chińska 'Vision in Red'
Ta piękna i trwała bylina o energetycznych ciemnopurpurowych kwiatach wydaje się być filigranowa i delikatna, jednak jest gatunkiem nie wymagającym codziennej troski, chuchania i okrywania – świetnie rośnie w żyznej, lekko wilgotnej ogrodowej ziemi i zdobi zakątki w cieniu i półcieniu, wspaniale kontrastując z fakturą okrągłych liści funkii czy barwinków, dopełniając urodę żurawek, lub – niczym karminowe żagle - unosząc się nad ciemnozielonym oceanem bluszczu… Jest ozdobą brzegów oczek wodnych, strumyków, ogrodów naturalistycznych, wiejskich i nowoczesnych.

Tegoroczne Chelsea Flower Show wyznaczając style ogrodowe na 2018 rok postawiło na zdecydowane, mocne kolory – karmazyn, karminowy, purpurowy. 'Vision In Red' wpisuje się więc w ten trend doskonale. Jest przy tym niekłopotliwa, pięknie się rozrasta tworząc kępy o wysokości około 50 cm, a obsypana kwiatami, które wspaniale nadają się na kwiat cięty wygląda zjawiskowo. Nam kojarzy się z dzieciństwem i obłoczkami cukrowej waty na patyku… A Państwu?

Tawułka chińska 'Vision in Red' jest jedną z tych roślin, których nie rozmnażamy sami. Płacimy za licencję i sadzonkę wyspecjalizowanym firmom ogrodniczym. W tym przypadku firmie Vitro, która ma prawa do rozmnażania tej odmiany. Dzięki temu mają Państwo pewność, że kupują roślinę, której odmiana jest gwarantowana.

Dostawa sadzonek licencjonowanych z firmy Vitro

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: