wtorek, 27 marca 2018

Berberys Thunberga 'Red Column', 'Aurea', 'Erecta' - strażnicy ogrodu

Większość z nas otacza płotami swoje ogrody. Pełnia one funkcję użytkową, ochronną oraz często ozdobną. A gdyby tak mieć żywopłot w angielskim stylu – całkowicie ekologiczny, efektowny, a przy tym tani w wykonaniu, uwielbiany przez ptaki, ale nie do sforsowania przez zwierzęta i niepożądanych gości? Żywopłot z berberysu sprawi, że nasz ogród – mimo, iż nie otoczony murem – stanie się prawdziwą twierdzą .
Berberys Thunberga 'Atropurpurea'

W naszej szkółce oferujemy Państwu odmiany tego krzewu idealne zarówno na wyższe, jak i niższe żywopłoty – czerwonolistny berberys Thunberga (berberis thunbergii) 'Red Column' o mocnych wyprostowanych pędach i kolumnowym pokroju, jasnozielony 'Erecta' – również wąski o wznoszących się pionowo pędach, który z czasem przybiera formę kielicha, 'Aurea' o cytrynowo-żółtych liściach kontrastujących wspaniale z intensywną czerwienią młodych pędów oraz 'Atropurpurea' o czerwonych liściach i najszerszym pokroju. Osiągają około 1,5 m wysokości, jedynie odmiana 'Aurea' dorasta do około jednego metra.
Berberys Thunberga 'Red Column', 'Aurea', 'Erecta'

Berberysy idealnie nadają się na żywopłoty formowane, ale chyba najpiękniej prezentują się w nasadzeniach naturalnych, jako gęste szpalery lub elementy żywopłotów mieszanych np. z dereniami 'Sibirica', 'Elegantissima' różami parkowymi lub dzikimi, jaśminowcami, kolkwicjami , jałowcami czy żywotnikami. Zapraszamy do nas – na miejscu pokażemy, doradzimy, opowiemy!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: