niedziela, 11 marca 2018

Imperata rządzi!

Imperata 'Red Baron' to najpiękniejsza wykorzystywana w ogrodach odmiana imperaty cylindrycznej. Ta całkowicie mrozoodporna niewysoka trawa przykuwa wzrok krwistoczerwonymi końcówkami liści kontrastującymi wspaniale z soczystą zielenią reszty źdźbeł.

Jak przy uprawie większości roślin ozdobnych z liści najpiękniej wybarwia się na słonecznych stanowiskach, jednak bez problemu znosi lekki lub przejściowy cień. Rozrasta się poprzez podziemne rozłogi tworząc luźne miękkie kępy. Nie rośnie zbyt szybko, dlatego szczególnie zwracamy Państwa uwagę na rozmiar naszych sadzonek – nie są to pojedyncze źdźbła lecz efektowne kępy dające szybki efekt i satysfakcję już po posadzeniu.
Imperata cylindryczna 'Red Baron'

Liście 'Red Baron' zamierają zimą, aby bez przeszkód odrodzić się wiosną i początkowo soczyście zielone, w miarę upływu czasu nabierają krwistej barwy, która szczególnie efektownie prezentuje się latem i jesienią. Idealnym pomysłem na praktycznie bezobsługową rabatę jest posadzenie imperaty w towarzystwie np. turzycy oszimskiej Ice Cream i wybranej żurawki. Maksimum efektu przy minimum nakładu pracy.

Pamiętajmy, iż mieszkańcy Azji, skąd imperata się wywodzi, wierzą w moc czerwieni – kolor ten zapewnić ma powodzenie i bogactwo w życiu stąd w dalekowschodnich ogrodach obowiązkowo pojawiają się czerwone elementy zarówno architektoniczne jak i roślinne. Może i Państwo wypróbują niezwykłą moc naszej japońskiej „Bloody Grass” jak Anglicy nazywają czasem imperatę.
Imperata cylindryczna 'Red Baron'

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: