czwartek, 8 marca 2018

ogrodowe szepty


Kołysane łagodnie wiatrem, muskane delikatnym nawet powiewem zdają się szeptać, opowiadać zielone historie o kwiatowych wróżkach, plotkować o życiu motyli, szeleścić szumiące opowieści…
Miskantów nie powinno zabraknąć w naszych ogrodach – ta energetyczna trawa przyciąga wzrok, dodaje lekkości każdemu założeniu, podkreśla urok i łagodzi surowość iglaków, jest wspaniałym dopełnieniem bylinowo – liściastych rabat. Posadzone solo , najlepiej w większej grupie, staje się elementem ogrodu, który z daleka przyciąga wzrok, a jej kołyszące się przy najmniejszym tchnieniu wiatru źdźbła, wprowadzają harmonię kojąc duszę ogrodnika.
Miskant chiński 'Purple Fall'

Te piękne trawy nie mają specjalnych wymagań, tolerują nawet najsłabsze – oprócz bardzo podmokłych- gleby i nie wymagają nawożenia. Ścięte wiosną szybko odrastają i końcem lata zakwitają pięknymi puszystymi pióropuszami, a jesień zabarwia je paletą brązów, żółci i pomarańczy.
Miskant chiński 'Silberspinne'

Koniecznie pozostaw je na zimę w ogrodzie, pokryte szronem stworzą iście artystyczne widowisko, a kołysane zimowym wiatrem , będą szeptać historie o minionym lecie i snuć plany na przyszłość.


W naszej ofercie czekają na Państwa wybrane odmiany – całkowicie mrozoodporne, nieekspansywne o kępiastym zwartym wzroście i efektownych kwiatostanach. Zapraszamy serdecznie po piękne duże sadzonki oraz fachowe porady, których udzielimy z największą przyjemnością. Państwa ogród to nasz powód do dumy!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: