poniedziałek, 12 marca 2018

Rozplenica japońska 'Hameln' i 'Viridescens' - trawy niczym fontanna

Niewątpliwie jest trawą niezwykłą, rzec można - elitarną. Ciemnozielone wąskie liście tworzą dekoracyjne, półkoliste kępy przewieszające się niczym filigranowe trawiaste fontanny. Elegancka i nietuzinkowa latem zaskakuje urodą – szczotkowate kwiatostany, lekkie i puszyste osadzone na wysokich łodyżkach wyglądają jaki fajerwerki w zielonej scenerii ogrodu. Rozplenica japońska – bo o niej mowa – zasługuje na to, aby zagościć na stałe w Twoim ogrodzie. W okresie kwitnienia jest jedną z najpiękniejszych ogrodowych roślin, delikatna i zwiewna, kołysze się lekko przy najmniejszych podmuchach wiatru.
Rozplenica japońska 'Hameln'

Nie ma żadnych specjalnych wymagań lecz przy glebach podmokłych zapewnić jej należy odpowiedni drenaż. Poza tym – tniemy krótko wczesną wiosną i – podziwiamy. Zaprezentuje się wspaniale na żwirowej rabacie w towarzystwie innych traw, np. na tle wyższych miskantów czy w otoczeniu złotych kęp hakonechloi. Ożywi ogród pełen iglastych roślin dodając mu zwiewnej lekkości. Posadzona solo np. w obrębie furtki czy wejścia do domu bardzo elegancko je zaakcentuje, a w towarzystwie bylin stworzy harmonijną kompozycję, która od wiosny do późnej jesieni będzie zachwycać swą formą i gracją, a zimą – związana w prosty chochoł będzie oryginalną ozdobą aż do kolejnego sezonu.
Rozplenica japońska 'Viridescens'

Tylko u nas znajdziecie Państwo sadzonki XXL, które już w pierwszym roku będą cieszyć oczy swymi walorami. Dodatkowo – cena jest tak atrakcyjna, że naprawdę kupuje u nas nawet konkurencja :-)

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: