środa, 7 marca 2018

ogrodowa gejsza

W stanie naturalnym rośnie w rejonie góry Hakone na wyspie Honsiu. Tam przycupnięta między głazami zdaje się je otulać swymi pierzastymi liśćmi, niczym boa z ptasich piór zdobiło szyje dawnych tancerek. Łagodzi surowość krajobrazu swym delikatnym pokrojem i kołysaniem źdźbeł na wietrze.
Hakonechloa 'All Gold'

Hakonechloa zwana czasem złotą trawą, to przepiękna ozdoba każdego ogrodu. Nie bez powodu w 2009 roku została wybrana przez angielskich miłośników ogrodów rośliną roku. Tworzy niskie ( do 30-40cm) i zwarte, kopiaste kępy, które wspaniale prezentują się na obrzeżach rabat, w pojemnikach, wśród niskich bylin. Jest absolutnym „must have”, jeżeli Twój ogród ma zyskać orientalny charakter! Podobna do miniaturowego bambusa, jest w przeciwieństwie do niego absolutnie niekłopotliwa i mało ekspansywna. Sprawia wrażenie delikatnej filigranowej, ale bardzo energetycznej ozdoby wśród żwirowych rabat, karłowych azalii, żurawek. Fantastycznie lśni w słońcu, a jedną z jej wielu zalet jest to, że bez przeszkód rośnie w ażurowym cieniu i półcieniu – tam po prostu mniej się wybarwia.
Hakonechloa 'Aureola'

Lubi gleby przepuszczalne, ale z domieszką gliny, by zachowała wilgoć. W naszej ofercie znajdą Państwo odmiany 'Aureola' i 'All Gold' –obie w odcieniach złota, na słońcu mogą zyskiwać czerwonawe i liliowe refleksy. Wspaniale zgrają się - zarówno na rabatach, jak i w aranżacjach pojemnikowych – z innymi trawami, azaliami japońskimi, funkiami, tworząc pełne energii i uroku, harmonijne i niebanalne kompozycje. Zapraszamy po duże sadzonki w najlepszej cenie! Efekt gwarantowany od razu po posadzeniu!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: