wtorek, 23 lutego 2021

Berberys Thunberga 'Admiration' - maluch, który wzbudza podziw

Berberys Thunberga 'Admiration'

Berberysy to zróżnicowana grupa krzewów o różnych kolorach liści i różnorodnym pokroju. Wśród nich są również urocze miniatury, w tym taka, która wzbudza podziw. Berberys Thunberga (Berberis thunbergii) 'Admiration' to niski krzew o intensywnie czerwonych liściach z żółtą obwódką. Oprócz atrakcyjnego ulistnienia posiada zwarty, półkolisty pokrój, który nie wymaga formowania. Jak inne berberysy jest zdrowy, odporny i niewymagający. Stanowi fantastyczny akcent kolorystyczny przez cały sezon wegetacyjny – jesienią wybarwia się na pomarańczowo.

'Admiration' rośnie bardzo powoli i docelowo osiąga średnicę zaledwie 0,5 m, tworząc gęstą kulę lub półkulę. Jest, oczywiście, w pełni mrozoodporny, niewymagający, odporny na suszę. Kocha słoneczne stanowiska – tam zaprezentuje w pełni swoje walory kolorystyczne oraz będzie mieć piękny, zwarty pokrój. Radzi sobie również dobrze w półcieniu. 

Świetnie nadaję się do tworzenia niskich obwódek, mini-żywopłotów przy podjazdach, posadzony w dużych grupach utworzy atrakcyjne, gęste, czerwone dywany. Idealnie sprawdza się również jako roślina pojemnikowa. Można wkomponować go we wrzosowiska lub ogrody skalne, łącząc z miniaturowymi odmianami iglaków. Również w połączeniu z innymi berberysami, np. 'Green Carpet' czy 'Erecta' lub żółtym 'Tiny Gold' będzie prezentować się wyjątkowo dobrze. W nowoczesnych aranżacjach może być sadzony z trawami – kostrzewami, rozplecinami lub bylinami np. bergeniami, zielonymi oraz żółtymi żurawkami. Można również zestawić go z żurawkami o czerwonych lub pomarańczowych liściach oraz miedzianymi turzycami, tworząc zaskakujące monochromatyczne kompozycje.

Berberys Thunberga 'Admiration'

Zapraszamy! 'Admiration' z licencją dostępny w naszej szkółce w atrakcyjnej cenie!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

1 komentarz:

www.natalia-i-jej-świat.pl pisze...

Też go mam ale sobie pięknie formuję :)