piątek, 23 marca 2018

Jałowiec łuskowaty 'Blue Carpet' - niebieski dywan

Wśród roślin okrywowych zwraca uwagę swą niezwykłą barwą igieł – jest chyba najbardziej atrakcyjnym niebieskim jałowcem, co doceniło nawet Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przyznając mu jedną ze swych prestiżowych nagród. Drodzy Państwo - jałowiec łuskowaty (Juniperus squamata) 'Blue Carpet'.
Jałowiec łuskowaty 'Blue Carpet'
Jego przodkowie pochodzą z dalekich Himalajów, gdzie zasiedlają górskie zbocza na wysokości nawet 5000 m n.p.m. nic dziwnego zatem, że jest odporny na trudne warunki. Nie straszne mu ostre zimy, wysuszające słońce, wiatry, uboga gleba, mała ilość wody czy miejskie zanieczyszczenia. Radzi sobie doskonale i efektownie się rozrasta tworząc lazurowe rozety o szerokości około dwóch metrów i wysokości 50 cm. Idealnie nadaje się do obsadzania skarp, można tam również tworzyć barwne kompozycje np. łącząc go z pokrewnym jałowcem pośrednim 'Gold Star' o igłach złotych.
Posadzony w suchych, zdrenowanych miejscach przy tarasie z jeżówkami, berberysem, trawami i lawendą utworzy efektowną kompozycję odporną na niesprzyjające warunki. Może być efektowną podstawą dla wrzosowiska lub dużego skalniaka, w nasadzeniach z innymi iglakami. Zestawiony z trzmielinami, tawułami i pięciornikiem stworzy kompozycję łatwą w pielęgnacji i trwałą.
Rozłóżcie Państwo w ogrodzie swój „niebieski dywan”!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: