czwartek, 3 lutego 2022

Veri Peri kolorem roku 2022 - wybór kwitnących w tym kolorze roślin z naszej szkółki

Amerykański Instytut Pantone, corocznie wybierający kolor, który wg niego będzie dominować w szeroko rozumianym designie, ogłosił rok 2022 rokiem koloru Veri Peri. Czy podążamy za trendami czy też nie, warto przyjrzeć się temu odcieniowi.


Veri Peri to lekko czerwony fiolet nasycony odcieniem niebieskim. Kojarzy się z twórczym duchem, kreatywnością, nowymi perspektywami, energią. 


Kolory w różny sposób oddziałują na nasze samopoczucie - niebieski, zielony i biały relaksują, uspokajają. Czerwony, żółty, pomarańczowy są wyraziste i pobudzające. Fiolet i niebieski to kolory eleganckie, szlachetne, uznawane nawet za mistyczne. Warto brać to pod uwagę również urządzając ogród. 


Veri Peri jest energetyczny, trochę retro, niejednoznaczny. Będzie wspaniałym akcentem na rabatach. A jakie rośliny wybrać w tymże odcieniu? Szałwie - idealnie wpisują się w trend. Uwielbiają stanowiska słoneczne, na których wyjątkowo bujnie kwitną, a upał im nie straszny. Z różami zaś stworzą wyjątkowy duet. Kocimiętki - równie dobrze radzą sobie w słońcu, przecięte po kwitnieniu szybko się regenerują, a lekko srebrzyste listki wprowadzają harmonię i spokój do kompozycji. Liatry - pionowe, mocne akcenty na rabatach przyciągają wzrok i dziesiątki motyli. Królowe cienia, czyli naparstnice, wprowadzą kolor właśnie w zacienione zakątki, wabiąc tam pszczoły i trzmiele. Werbena patagońska - lekka, ażurowa, dodaje kompozycji dynamiki, a jej fioletowe baldaszki są jesiennym magnesem na motyle. Czosnki ozdobne - zawsze modne, efektowne ze względu na swe kuliste kwiatostany. Rewelacyjnie sprawdzają się posadzone wśród traw ozdobnych, a ich cebule mają właściwości odstraszające gryzonie.


Może więc rabata w stylu retro, w fioletach z dodatkiem żółtych liliowców lub rudbekii? Idealna do przedogródka albo miejsc reprezentacyjnych. A gdyby tak fiolet i róż - harmonijne połączenie nie tylko dla romantyków. Może eleganckie zestawienie srebrzystości i błękitów z fioletowym akcentem? Z naszymi roślinami skomponujesz każdą rabatę. Zapraszamy serdecznie!Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: