czwartek, 20 stycznia 2022

Judaszowiec kanadyjski

Istnieje wiele roślin, które mogą zachwycać, ale niektóre - oprócz tego - mogą również zadziwiać. Taki jest właśnie judaszowiec kanadyjski, niezwykłe drzewko obsypujące się wiosną karminowo-różowymi kwiatami, które wyrastają bezpośrednio z pnia i gałęzi. Zjawisko to nazywane kauliflorią w naszym klimacie jest bardzo rzadko spotykane. Warto dodać, że kwiaty judaszowców pachną przyjemnie, są miododajne oraz - jadalne! Można dodawać je do wiosennych deserów czy surówek. Po przekwitnięciu ozdobą drzewa stają się dość spore liście o sercowatym kształcie, rosnące na cieniutkich ogonkach. 
Judaszowiec kanadyjski - kwiaty


Judaszowiec rośnie powoli, ma tendencję do wykształcenia wielu pni. Początkowo może przypominać krzew, jednak z czasem przybierze formę niewielkiego (ok. 5m) drzewa o ażurowej koronie. Wbrew pozorom dobrze czuje się w naszych ogrodach, zabezpieczenia wymagają w zasadzie tylko bardzo młode rośliny. Lubi gleby próchnicze, o niewysokim poziomie wód gruntowych. Ważne też , aby pH podłoża było obojętne lub lekko zasadowe. 

W miejscu osłoniętym będzie kwitnąć praktycznie niezawodnie. Wspaniale czuje się w miejscach o podwyższonej wilgotności powietrza, ale nie jest to konieczne. Idealny na efektowny soliter ogrodowy, coraz częściej sadzony jest również w zieleni miejskiej.

Zapraszamy do szkółki po te niezwykłe rośliny, które będą dostępne dla Państwa od maja. W ofercie dla Was zarówno sam zasadniczy gatunek, jak i jego najnowsze odmiany np. o płaczącym pokroju - 'Pendula ', o złocisto-zielonych liściach z pomarańczowym refleksem, czyli 'Rising Sun' oraz purpurowolistny 'Forest Pansy'. 

Zapraszamy od maja! Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: