środa, 24 marca 2021

Azalie wielkokwiatowe - królowe maja

Azalie wielkokwiatowe w porównaniu do swych wieczniezielonych krewniaków różaneczników, fantastycznie radzą sobie również na stanowiskach słonecznych. Zapraszamy do zapoznania się z garścią informacji na temat tych urzekających krzewów.

Kwitnąca azalia

Azalie wielkokwiatowe są całkowicie mrozoodporne, mają też mniejsze wymagania siedliskowe. Mimo to, warto zatroszczyć się o podłoże – powinno być przepuszczalne, o odczynie kwaśnym, stale umiarkowanie wilgotne. Ściółka doskonale zabezpieczy bryłę korzeniową przed niebezpiecznym przesychaniem. Warto pamiętać, że krzewy te mają delikatny system korzeniowy, nie przepadają za przesadzaniem i nie lubią przekopywania podłoża w ich obrębie. 
Azalie nie potrzebują wiele nawozu! Zasilać je warto nawozami organicznymi, lekko zakwaszającymi oraz pobudzającymi do kwitnienia (z potasem).

Kwitnąca azalia

Świetnie czują się nad wodą, w ogrodach japońskich w towarzystwie funkii, tawułek, wiśni, klonów palmowych oraz na wrzosowiskach zestawione z wrzoścami, piersiami, kiścieniami , modrzewnicą i niskimi bylinami. Azalie ubogacą również kompozycje z iglaków – znakomicie wyglądają na tle cisów, tui "szmaragdowych", sosen czy jodeł koreańskich.

Kwitnąca azalia

Na stanowiskach słonecznych można zestawiać je z hortensjami bukietowymi, berberysami, tawułkami japońskimi, świetnie wyglądają również wkomponowane w grupy traw – zarówno miskantów jak i niskich turzyc np. 'Bunny Blue'.

Pomimo że kwitną wiosną, przebarwiają się w okresie jesiennym w tak spektakularny sposób, że są nawet pod koniec sezonu jego ozdobą. W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprawdzone odmiany w wielu kolorach w tym oszałamiające kolorami 'Feuerwerk', 'Apricot', czy 'Anneke'. Wszystkie bardzo dorodne i w doskonałej kondycji. Zapraszamy! 

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: