czwartek, 9 sierpnia 2018

Złotlin japoński 'Pleniflora'

Złotlin japoński 'Pleniflora'

Setki własnych złotych gwiazd na jednym krzewie? Tak, to możliwe! Urzekający, a jednocześnie mało wymagający złotlin japoński 'Pleniflora' może już dziś zagościć w Twoim ogrodzie. Dorastający do 1,5-2 m wysokości złotlin jest szczególnie ozdobny w okresie wiosennego kwitnienia, gdy jego pędy uginają się pod ciężarem małych złocistych różyczek, a właśnie do rodziny różowatych należy. Nie ma jednak absolutnie żadnych kolców, więc jest uwielbiany przez dzieci, które chętnie robią bukiety z jego gałązek.

Jaskrawozielone pędy zdobią ogród również zimą, a kwitnienie – już nie tak obfite – lubi się powtarzać również latem, szczególnie po przycięciu, które złotlin bardzo dobrze znosi i dzięki któremu możemy go łatwo utrzymać w ryzach.

Fantastycznie prezentuje się w szpalerach, nad zbiornikami wodnymi, w towarzystwie wysokich bylin – jeżówek, liatr, perowskich, rozchodników okazałych i rudbekii oraz krzewów o ciemnych liściach – takich jak berberysy, cisy, tuje. Dodatkową jego zaleta jest to, że choroby i szkodniki omijają go szerokim łukiem.

W Szkółce Stus piękne, dorodne egzemplarze w najlepszej cenie w regionie! Zapraszamy!

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...