wtorek, 21 sierpnia 2018

Szałwia omszona 'Deep Blue Field' i 'Mainacht'

Szałwia omszona 'Deep Blue Field'
Kwitnie długo i bardzo obficie, oszałamia kolorem i sprzyja pszczołom? Tak – mamy takie cudo! Szałwia omszona w donicy xxl już czeka na Państwa w Szkółce Stus! W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was dwie ulepszone odmiany szałwii wspaniałej, zwanej również omszoną. Kwitną niestrudzenie już od czerwca, a przycięte po pierwszym kwitnieniu powtarzają je właśnie późnym latem do samej jesieni.

Fioletowoniebieskie plamy szałwii przyciągają wzrok oraz owady zapylające :) Roślina ma ładny zwarty pokrój, tworzy poduszkowate kępy szarozielonych liści, a kłosowate kwiaty pojawiają się w niezliczonych ilościach, co sprawia, że z daleka przypomina wręcz niebieski obłoczek.

Szałwia jest niewymagająca co do gleby, lecz warto pamiętać, że preferuje zasadowe, a gorzej znosi kwaśne podłoża. Jak większość bylin kocha słońce, przepuszczalną glebę bez stojącej wody. Jest długowieczna – nie trzeba jej odmładzać co kilka lat, wystarczy bardzo umiarkowane nawożenie.

Szałwia omszona 'Mainacht'

Odmiana ‘Mainacht’ dorasta do około 50 cm, tworzy zwarte zgrabne kępy o wzniesionych pędach, a jej obfite kwitnienie powoduje szybsze bicie serca u okolicznych pszczół.

Niższa odmiana ‘Deep Blue’ (25-35 cm) doskonale nada się np. na skalniaki. Podobnie jak poprzednia ma zwarty pokrój i fantastyczny, głęboki kolor. Szałwie najlepiej prezentują swe wdzięki posadzone w grupach po kilka lub kilkanaście sztuk w towarzystwie innych ‘słonecznych” bylin – żurawek, jeżówek, rozchodników okazałych, rudbekii. Będzie wspaniałą towarzyszką piwonii oraz róż – to już klasyczne połączenie, pełne niewyszukanego wdzięku i szyku, a z żółtymi tawułkami np. ‘Golden Princess’ – szczególnie w okresie ich kwitnienia - stworzy energetyczny duet.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: