wtorek, 28 sierpnia 2018

Bergenia Dragonfly 'Sakura'

Bergenia Dragonfly 'Sakura'

Kwiaty wiśni w ogrodzie bylinowym? To możliwe! Poznaj naszą ulubioną odmianę bergenii Dragonfly 'Sakura’. Bergenia należy do tych roślin ogrodowych, których nie sposób zastąpić – jest niewymagająca, nadaje się na stanowiska cieniste i słoneczne, nie straszny jej mróz ani czasowe niedobory wilgoci, a przy tych wszystkich zaletach jest jeszcze ozdobna przez cały rok. Już na przedwiośniu, gdy pierwsze promienie słońca nieśmiało przywołują rośliny do życia bergenia obsypuje się kwiatami.

Oferowana przez nas odmiana bergenii Dragonfly 'Sakura’ jest wręcz zjawiskowa – pełne i półpełne różowe kwiaty zaskakują swą obfitością i urodą. Przypominają do złudzenia kwiaty japońskiej wiśni. Bo słowo „Sakura” oznacza właśnie „kwiat wiśni”. Bergenia kwitnie wiosną, ale często wypuszcza pędy kwiatowe również latem i jesienią, a jesienią właśnie jej okrągłe skórzaste liście przebarwiają się fantastycznie paletą brązów, różu i czerwieni.

Bergenia Dragonfly 'Sakura'
Wspaniale wygląda w okolicy oczek wodnych, strumieni, może stanowić obwódkę rabat lub podjazdów. Idealna do ogrodów naturalistycznych z funkiami, trawami, bergeniami, rodgersją, ale również nowoczesnych – świetnie wygląda w nieco surowych, stonowanych nasadzeniach np. z miniaturowym berberysem ‘Bagatelle’, bukszpanem, kostrzewą Azurit’. Nie może jej zabraknąć u Państwa, tym bardziej, że doskonale radzi sobie również w donicach.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

1 komentarz:

tutka pisze...

Ciekawa roślinka. Ja właśnie jestem na etapie zakładania ogrodu i poszukuję różnych takich ciekawostek.