wtorek, 3 kwietnia 2018

Aralia sercowata 'Sun King' - król słońca


Bywają takie rośliny, którym nie trzeba towarzystwa, by wyeksponować ich urodę. Same w sobie majestatyczne i efektowne, wręcz dostojne są prawdziwymi liderami wśród mieszkańców ogrodu. Taka właśnie jest aralia sercowata 'Sun King'.
Aralia sercowata 'Sun King'

Pochodząca z dalekiej Japonii aralia sercowata 'Sun King' to duża bylina osiągająca nawet do 90 cm średnicy i tworząca kształtną kulistą formę. Jej liście o intensywnym żółtym wybarwieniu świetnie rozjaśniają cieniste zakątki ogrodu, tym bardziej, że po zmierzchu sprawia wrażenie świecącej! Zdaje się magazynować blask słońca, aby oddawać go w dni pochmurne lub wieczorami. Pod koniec lata zakwita, a jej małe białe kwiaty lubiane przez pszczoły zamieniają się wkrótce w maleńkie, fioletowe jagody.
Posadź ją w glebie próchniczej, przepuszczalnej, najlepiej wzbogaconej kompostem, w miejscu lekko lub okresowo ocienionym, ale z dostępem słońca, by mogła je „złapać”. Pięknie prezentuje się na tle ciemnych iglaków, w towarzystwie traw, azalii i innych bylin. Idealna, jako kontrastowe towarzystwo dla okrągłych liści funkii. Doskonale prezentuje się również posadzona w większej grupie.
Wiosną, gdy w miejscu gdzie rosła nasza aralia jest tylko kupka zeschłych liści, nie ma powodów do obaw. Podobnie jak część innych bylin znika, aby wraz z nadejściem ciepłych dni na nowo powitać nas w ogrodzie.

Karta produktu - PDF

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: