wtorek, 3 marca 2020

Kalina bodnantska ‘Charles Lamont’ - kalina, która lubi zimę

Jest rzadko spotykana w naszych ogrodach, a szkoda, bo ten niezwykły, prosty w uprawie krzew zasługuje na większą popularność. Poszukiwana przez kolekcjonerów i koneserów roślin kalina bodnantska ‘Charles Lamont’ już czeka w naszej szkółce. Krzew dorasta do około 2,5 – 3 m wysokości. Liście są jajowate, ciemnozielone, lekko przebarwiające się w brąz. Pędy wyprostowane, z czasem lekko przewieszające się. Pokrój i rozmiar można korygować poprzez cięcie, które znosi wyśmienicie..

Kalina bodnantska 'Charles Lamont'

Nie ma również wygórowanych wymagań glebowych, choć jak większość roślin odwdzięczy się za żyzne przepuszczalne podłoże, zaskakując - często już od listopada do marca – upojnie pachnącymi marcepanem obłoczkami różowych rurkowatych kwiatów, które w miarę kwitnienia lekko bieleją. Zapach kwitnącej kaliny ‘Charles Lamont’ posadzonej w zacisznym miejscu jest wyczuwalny nawet z odległości.
Świetnie komponuje się z innymi kalinami, oczarami, forsycjami, hortensjami bukietowymi i drzewiastymi oraz na tle ciemnych iglaków. Posadzona jako soliter przyciąga wzrok i wzbudza zdumienie niespotykanym terminem kwitnienia.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: