wtorek, 13 lutego 2018

forsycjowy Yellow Power!

Energii! Czego nam brakuje, gdy niekończąca się zima uporczywie trzyma się naszych ogrodów, pól, siedzi na naszych ramionach i ani myśli odejść..? Energii! Czego próbujemy sobie dostarczyć desperacko parząc trzecią kawę, pijąc wynalazki z guaraną, spiruliną czy innym cudownym środkiem..? Energii! Czego pragniemy, chcąc wznieść się ponad kłębiastą szarość rozpostartą nad głowami..? Słońca! Energetyczny żółty kolor to namiastka słonecznego blasku, dlatego tak chętnie witamy w ogródkach, na balkonach i tarasach szalone żółte bratki, uśmiechamy się bezwiednie do żonkili w centrach handlowych i tych wyciągających swe smukłe szyje w kierunku słońca na rabatach. Kolor żółty w ogrodzie jest zawsze mile widziany – emanuje z niego optymizm, radość i blask. Gdy myślisz o nim, zamykając oczy, widzisz promienie słońca, czujesz ciepły powiew, chce Ci się odetchnąć głęboko i pobiec. Szczególnie wiosną, gdy szarość i brązy nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, kolor ten ma moc.
I krzew, który tę moc wprowadzi do ogrodu, jest równie mocny, co delikatny i subtelny w swej urodzie. Forsycja nie jest kapryśną panna, która narzeka a to na nieodpowiednie podłoże, a to na brak drenażu, a za brak nawożenia „odwdzięczy” się brakiem kwiatów. O, nie! Wszelkie złośliwości są obce tej pięknej wiosennej, nieustraszonej wojowniczce, która już w marcu – kwietniu potrafi obsypać się kwieciem.
Kwitnąca forsycja
Widoczny z daleka złocisty akcent, skrzący się słonecznym blaskiem nawet w pochmurne dni żywopłot, karłowa odmiana na rabacie przed wejściem skutecznie doenergetyzują Twój ogród niczym roślinny Yellow Bull Power Flower! Jako ciekawostkę dodajmy, że zarówno kwiaty, jak i kora oraz owoce forsycji wykorzystywane są w ziołolecznictwie oraz kosmetyce.
Kwitnący żywopłot z forsycji

Zapraszamy do obejrzenia na miejscu pięknych egzemplarzy krzewu, które w naszych troskliwych rękach dorosły właśnie do przeprowadzki do Twojego ogrodu. Podpowiemy, jak sprawić jej przyjemność i jak o nią dbać, gdyż pomimo, że nie jest wymagająca, za troskę odwdzięczy się po stokroć. Krzewy Forsycji w kilku odmianach – karłowe, o ozdobnych liściach, o liściach złoto- zielonych, klasyczne czekają na Państwa.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: