niedziela, 10 stycznia 2016

Jałowiec płożący 'Lime Glow'

Jałowiec poziomy 'Lime Glow'
Jałowiec płożący 'Lime Glow' (Limeglow)

Jałowiec płożący (Juniperus horizontalis) 'Lime Glow' (Limeglow) w naszej szkółce zagościł na stałe całkiem niedawno, kilka lat temu. Jego produkcja rośnie wraz z rosnącym zainteresowaniem klientów. Sprawdził się w produkcji jak i w ogrodach - jest zdrowy, odporny na warunki pogodowe i oczywiście ładnie wygląda.

'Lime Glow' (Limeglow) jest niskim jałowcem, który szczególnie nada się na skarpy ale i na najniższe piętro kolorowych obsadzeń wielogatunkowych. Wysadzany jest w ogrodach skalnych i wrzosowiskach. Niewielkie wymagania, w tym co do wilgotności i rodzaju podłoża, kwalifikują go do sadzenia w donicach ozdobnych. Bardzo dobrze sprawdza się w obsadzeniach miejskich.

Dorasta do 40 cm wysokości i nieco ponad 1 metra szerokości. Preferuje stanowiska słoneczne, do półcienistych.


Jesienią wraz ze zmniejszającą się temperaturą, jałowiec 'Lime Glow' (Limeglow) zmienia kolor na bardzo wyrazisty brązowo-rudy:

Jałowiec płożący 'Lime Glow' (Limeglow) -zimowe wybarwienie
Poniżej prezentuję zdjęcie naszego ogrodu, jałowiec 'Lime Glow' (Limeglow) widoczny jest na pierwszym planie, w prawym, dolnym rogu:

Jałowiec płożący 'Lime Glow' (Limeglow)
Rokrocznie, w kwietniu, przycinamy go dla mocnego zagęszczenia tylko w około "po całości" i poza nawożeniem to jedyna pielęgnacja, jakiej wymaga.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

Brak komentarzy: