sobota, 18 stycznia 2014

nasze choiny kanadyjskie rosną przy zakładzie Bajo :)

W zeszłym roku mieliśmy wyjątkową przyjemność dostarczyć krzewy ozdobne właścicielom fabryki zabawek drewnianych Bajo (www.bajo.eu). Właściciele podjęli nas bardzo serdecznie, oprowadzili po pięknym otoczeniu zakładu, który znajduje się w malowniczej miejscowości Kamionna, a na koniec zaprosili na pyszną kawę i ciasto... Poznaliśmy trudy promocji zabawek wytwarzanych z drewna, dbałości o jakość, design i konieczności stosowania odpowiednich (bezpiecznych) certyfikowanych lakierów do drewna.


Obsadzana działka znajduje się na pograniczu lasu i przepływa przez nią górski potok. Od wschodu graniczy z asfaltową drogą, od której właściciele chcieli się zasłonić. Wybrali sadzonki choiny kanadyjskiej (Tsuga canadensis) i sosny czarnej (Pinus nigra). To bardzo dobry wybór, mając na uwadze właściwości tych drzew i położenie oraz leśny charakter działki.

Choina kanadyjska (Tsuga canadensis) corocznie cięta
Choina kanadyjska, jeśli będzie cięta, tworzy gęste żywopłoty. Dosyć szybko rośnie, ok. 40 cm rocznie i dorasta do ok. 10 m. Lubi wilgotne powietrze- towarzystwo zbiorników wodnych czy rzek (potoków), będzie sprzyjało jej zdrowotności. Sadzona pojedynczo tworzy szeroką, nieregularną koronę.

Sklep firmowy Bajo znajduje się w Krakowie na ul. Grodzkiej 60. Polecamy!Znakomitej jakości zabawki drewniane Bajo są dostępne do kupienia na całym świecie, również w polskich sklepach internetowych z zabawkami.

Sprawdź aktualne ceny: Cennik

1 komentarz:

Katie pisze...

Zabawki mają faktycznie fajne i porządne:) A co do choin - rewelacja jak zwykle:)