środa, 1 kwietnia 2009

olej parafinowy

Kupisz go w sklepie ogrodniczym, pod nazwą Promanal bądź Treol. Jeśli zastosujesz go w ogrodzie na drzewach i krzewach ozdobnych w ciągu najbliższych dni, oszczędzisz sobie wiele kłopotu.

Olej parafinowy będący substancją czynną w wymienionych preparatach, wyczyści bowiem krzewy z bardzo wielu zimującyh form groźnych szkodników. Okryte złą sławą przędziorki, ochojniki, miseczniki i tarczniki, jeśli dosięgnie je strumień preparatu z opryskiwacza, zginą zanim rozwiną się w formy dorosłe.

Jeden oprysk teraz bezpiecznym olejem parafinowym, zastępuje kilkukrotne opryski znacznie bardziej niebezpiecznymi preparatami później...

Pamiętaj, aby zastosować się do zaleceń z etykiety.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam! Czy można spryskać rododendrony olejem parafinowym, o którym mowa teraz, kiedy zaczynają już kwitnąć? Nie zaszkodzi im to?
Bardzo ciekawy blog, szkoda,że dopiero teraz się na niego natknęłam, będę pilnie śledzić nowe posty! Pozdrawiam- Amatorka :)

Eryk Stus pisze...

Śpiące szkodniki już raczej po tych tygodniach upałów zdążyły się uaktywnić (przekształcić w formy dorosłe) i już przeciwko nim lepsze i skuteczniejsze będą bardziej aktywne substancje. Ale zawsze można je dodać do oleju parafinowego żeby wzmocnić jego działanie. Przynajmniej ja tak robię na szkółce..