sobota, 24 sierpnia 2013

pomysł na zielony balkon - krzewy zamiast petunii

To co widzicie na zdjęciu, to jeden z możliwych pomysłów na zaaranżowanie trwałego wystroju balkonu - efekt mojej króciutkiej pracy z klientami. Posadzone w takim układzie krzewy ozdobne, będą przez kilka lat cieszyć oko. Oczywiście czas zależy od wielkości zastosowanych skrzynek. Im one większe, tym dłużej krzewy będą się w nich czuły dobrze. 
Jak zwykle przy okazji nasadzeń w donicach, przypominam o zrobieniu odpływu i drenażu na dnie. Korzenie nie mogą być stale w wodzie. 
Pomysł na obsadzenie niedużego balkonu
Co my tu mamy? Od lewej - Tuja zachodnia 'Micky', Cyprysik groszkowy 'Filifera Nana', Jałowiec płożący 'Lime Glow', znowu tuja, Jałowiec płożący 'Andorra Variegata' - dalej powtarzają się poprzednie rośliny.

Możliwości kompozycji jest bez liku. Można dodać więcej odmian, lub zmniejszyć ich ilość. Można poprzestawiać w dowolnej konfiguracji. Wybrać mocniej, bądź wolniej rosnące krzewy.
Dobrze sprawdzają się jałowce - lepiej znoszą klimat miejski i radzą sobie z suszą. Obsadzenie w skrzynkach trzeba jednak mieć na oku - w gorące, słoneczne dni nie wolno zapomnieć o podlewaniu. Wiosną nawozimy rośliny nawozem długo działającym. Po średnio trzech latach, krzewy muszą zostać przesadzone do większych pojemników lub do gruntu na miejsce stałe.

1 komentarz:

Ania pisze...

Cyprysik groszkowy, wygląda prześlicznie. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...