niedziela, 28 lipca 2013

jak mają się teraz nasze choinki?

Okres świąteczny spędzony przez drzewa iglaste, jakimi są nasze choinki, w domach to trudny dla nich okres. Gorące i suche powietrze nie sprzyja im, powoduje wytrącenie z zimowego uśpienia.
Że jednak drzewa te przeżywają i mają się całkiem dobrze, świadczy poniższa fotografia. Przechowana po świętach w widnym pomieszczeniu choinka i wystawiona, gdy przyszły dodatnie temperatury na zewnątrz, wygląda świetnie! Pojawiły się nawet na niej małe przyrosty.
Choinka - świerk serbski - ma się dobrze!
O postępowaniu po świętach z choinką w doniczce już pisałem. Po latach można stwierdzić, że dobrym sposobem postępowania z choinką w pierwszym roku, jest pozostawienie jej w donicy. Ustawiona w zacisznym kącie ogrodu, lekko zacienionym, będzie odbudowywać system korzeniowy. Gdy jesienią wyjmiemy ją z pojemnika, będzie miała już mocną bryłę korzeniową. Nie wolno tylko zapomnieć o podlewaniu drzewa co 2-3 dni, w miarę potrzeb.

1 komentarz:

Joanna pisze...

Witaj,
co prawda my na święta ubieramy sztuczną choinkę, ale cieszy mnie fakt, że Twoja nie wylądowała ostatecznie gdzieś... jakby to ująć - w miejscu do tego nie przeznaczonym. I rzeczywiście, ma się całkiem nieźle:) Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia.
P.S.
Bardzo dziękuję za radę w kwestii tui:) Może wróci do życia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...