wtorek, 16 czerwca 2009

żylistek hybrydowy 'Strawberry Fields'

Kwitnie teraz żylistek (deutzia hybrida) odmiany 'Strawberry Fields'. Jestem pewien, że załączone zdjęcie bardzo się Państwu podoba. Ta cenna i niezwykle dekoracyjna odmiana żylistka dorasta do 1,5 m wysokości. Kwiaty ma bardzo liczne, dosyć duże. Do zdrowego wzrostu potrzebuje stanowiska słonecznego, lub półcienistego, gleby żyznej i dosyć wilgotnej.

4 komentarze:

INKA pisze...

Panie Eryku :-)mam działkę w Bielsku-B (pod Szyndzielnią),kilka lat temu posadziliśmy 13 cyprysów w rzędzie,niestety wyrosły zbyt wysoko i za namową sąsiadów,na jesieni...skróciliśmy je do polowy,teraz maja jakieś 2m,ale chorują...zrobiły się suche (brązowe)prześwity.Na wiosnę zastosowaliśmy nawóz odpowiedni nawóz,ale drzewka nie wyglądają dobrze.Co robić ?
Serdecznie pozdrawiam INKA :-)

Eryk Stus pisze...

Witam Panią :)
Jeśli to faktycznie >cyprysiki< to one tak mają ;) Większość dużych cyprysików jest "pusta" w środku, a świeże przyrosty zaledwie okrywają suche wnętrze... Po przycięciu mogło się to odsłonić.

Ale nie zaszkodzi profilaktycznie opryskać je lub lepiej podlać systemicznym fungicydem, np. Previcurem, tydzień po tygodniu dwa razy (w stężeniu 0,2 % - 20 ml/10 l wody). No i poczekać na nowe przyrosty w tym i następnym sezonie.

Jeśli może Pani wysłać zdjęcie, to podaję e-mail: poczta@stus.com.pl

Pozdrawiam!
Eryk Stus

INKA pisze...

Panie Eryku :-)
Bardzo dziękuję za poradę,zastosuję.
Niestety na razie nie mam takiej możliwości i nie mogę wysłać zdjęcia.Jeśli tylko będzie to możliwe to postaram się wysłać.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.:-)
Serdecznie pozdrawiam INKA

Eryk Stus pisze...

Dziękuję za pozdrowienia i sam pozdrawiam równie serdecznie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...