środa, 13 września 2006

jesienne przesadzanie

Trwa dobra pogoda i jest odpowiednia pora na zakup i przesadzanie drzew i krzewów ozdobnych z gruntu. Ziemia jest wilgotna, wykopywane przeze mnie rośliny mają duże bryły korzeniowe i przyjmują się nie gorzej od roślin produkowanych w pojemnikach. Wszystkie zabezpieczam matą jutową, którą pozostawia się sadząc rośliny - po ok. trzech miesiącach materiał, z którego jest upleciona, rozkłada się w glebie. Proszę pamiętać o udzielanej przez gospodarstwo gwarancji na przyjęcie się przesadzanych krzewów.

Jesień to bardzo dobra pora na przesadzanie drzew i krzewów ozdobnych. Przechodzą one już w stan spoczynku, nowe przyrosty dobrze już zdrewniały, słońce nie przypieka mocno, częściej pada deszcz, a wilgotność powietrza jest wysoka.

Z gruntu oferuję duże egzemplarze roślin, wysokości jednego - dwóch metrów. To pozwala zaoszczędzić kilka lat oczekiwania na np. ładny, gęsty żywopłot. W rozbudowanych nasadzeniach umożliwia również od razu wprowadzić różnopoziomowy układ - z dużymi i małymi krzewami ozdobnymi w jednej grupie.

W tegorocznej ofercie z gruntu proponuję:

* świerka kłującego, w tym egzemplarze mocno wysrebrzone
* świerka serbskiego
* świerka pospolitego
* tuję zachodnia 'Aureospicata'
* tuję zachodnią 'Waxen'
* tuję zachodnią 'Rheingold'
* tuję zachodnią 'Globosa'
* tuję zachodnią 'Danica'
* tuję olbrzymią 'Dura'
i inne.

Szkółka Stus - uprawy gruntowe

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...